JAK SE SLUNÍČKO PROBUDILO

14. května 2009 v 16:30 |  Pro děti

Tak jako každý den i dnes se Sluníčko ráno vyhouplo mezi mráčky na oblohu.

Pomalu se protáhlo, zívlo si a otevřelo oči, aby si prohlédlo celou Zem.
Každý den tak začínalo své putování po obloze, aby shora pozorovalo, co se na krásné Zemi děje, kam je třeba poslat jeden ze svých zázračných paprsků.
A jak se tak kutálelo po obloze a stále silněji rozsvěcovalo své paprsky, pomalu se Země začala probouzet ze svého nočního spánku. Ptáci začali vylétávat z hnízd a svým zpěvem zdravili Sluníčko a zpívali celé přírodě, aby se také probudila.
Každé zvířátko se připravovalo za zpěvu ranního ptactva na svůj nadcházející den.
Na Sluníčku se protáhla, koukla se k obloze a nabrala do sebe zářivé, teplé sluneční paprsky, aby se posílila.
Pak přiběhla na louku a v ranní rose, která se ve slunci třpytila, své tělíčko rosou očistila a osvěžila, aby plná síly mohla po celý den pilně pracovat.
Ano, zvířátka v přírodě pracují. Každé má své místo a každé má svůj úkol. Společně se pak snaží jej splnit. Zvířátka ví, že příroda a Země jim hodně dává a tak i ona se snaží to přírodě zpátky vracet. Některá pracují na louce, jiná v lese, některá u vody, některá ve vodě.
Ví, že vše potřebné mají nablízku a že jejich největší kamarád Sluníčko na ně dohlíží a pomáhá jim při splnění úkolu.
Každý živý tvoreček se za svitu slunečních paprsků snaží pilně pracovat a vzájemně si pomáhají. Pak se společně z vykonané práce radují a ví, že Sluníčko je odmnění laskavým pohlazením jedním ze svých paprsků, které rozjasní barvy na těle zvířátka a potěší jeho srdíčko.
Všude kam zavítají sluneční paprsky svým láskyplným pohlazením rozjasní se ať už oči zvířátka, nebo každá kytička, která v přírodě roste a kvete.
Každý teplý a laskavý paprsek Slunce z oblohy rozjasňuje a protepluje vše, kam na Zemi zavítá. A pod jeho dotekem zpívá ptáček, voní kytička, šumí klidem listy stromů a jasně a čistě protéká každý potůček.
Vše v přírodě se raduje a zpívá, když Sluníčko jasně a láskyplně se z oblohy dívá.
A každý v přírodě se také snaží oplatit Sluníčku svou prací, to, co od něj dostává.
A tak Sluníčko celý den putuje po obloze a svými paprsky maluje krásy světa.
Svými paprsky barevně rozjasňuje vše, kam se podívá a vnáší tak radostné tvoření na celou naši Zem.
A tak i my nastavme každý den své ruce zázračným paprskům Slunce a poprosme o trochu Světla z jeho paprsků, o trochu tepla a síly do svého těla, o trochu radosti a lásky do svého srdíčka.

Přijímejme tyto zázračné paprsky do svých dlaní a snažme se s paprsky Slunce ve svých rukou celý den tvořit tak jako Sluníčko. Pracovat, malovat, hladit, pomáhat, aby všem bylo dobře na Zemi.


" Volám Tě Sluníčko,
potěš mi srdíčko,
volám tě Sluníčko,
zahřej mi srdíčko.
Společně se rádi máme,
tančíme si, hrajeme si, povídáme. "


Ivana-Marie/2004

Použítí textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz . Děkujeme.

 


Aktuální články

Reklama