CO JE TO MODLITBA

11. srpna 2009 v 18:23 |  Modlitby
e

Co je to modlitba? Modlitba vyznačuje zcela svobodné rozhodnutí člověka obrátit se k Bohu, přijmout jeho lásku a splynout s ní, až ho to pak spojí s Bohem. Modlitba je rozhovorem s Bohem, přesněji setkáním s Bohem uvnitř sebe. Pamatujme na to zvláště tehdy, když budeme mít pocit, že jsme při modlitbě roztržití, že se nemodlíme dobře a podobně. Není důležité jakou formou se modlíme, důležitější je naše touha setkat se s Bohem, otevřít se mu a vnímat jeho lásku. Každý má právo volit svá slova, neboť vlastní projev, který vychází z upřimnosti svého srdce je tím pravým rozmlouváním s Bohem.
Není třeba se modlit složitě, mnohdy stačí říci jen několik slov, například: Bože děkuji za to, co prožívám; pomoz mi prosím; smiluj se nade mnou; mám Tě velmi rád; dej mi sílu toto zvládnout; dej mi potřebnou moudrost; ochraň mne před tímto pokušením, naplň mne svým pokojem a požehnáním; požehnej těmto lidem, kteří mne rozčilují; odpusť jim; odpusť mi to, co se mi nepovedlo; pomáhej mi a podobně.
Důležité je modlit se pravidelně, avšak souběžně s tím je dobré se modlit také na základě momentálních situací ve kterých se nacházíme.Pokud máme radost! poděkujme za to Bohu, pokud máme strach! řekněme to Bohu, pokud máme bolest! svěřme to Bohu, pokud řešíme složitý problém! poprosme Boha o pomoc, pokud na nás doléhá pokušení! poprosme Boha, aby nás před ním ochránil a podobně.

Modlitba by neměla být pouze prosbou o pomoc, mělo by jít o prosbu o blaho a pomoc pro všechny zúčastněné a aby se děla Boží a ne má vůle!!!

n

"Otče, Bože! Ve své milosti a lásce, bud´mi denně nablízku, abych se ve své slabosti a skrze svoji sílu mohl stát pro někoho prostředníkem požehnání.
Nechť se děje Tvoje vůle!
"Bože dej mi sílu, abych s klidem přijal to ,co nemohu změnit, a odvadu změnit věci, jež změnit mohu, a moudrost poznat rozdíl!"
E.Cayce
Podle E.Cayce je náš vztah k Bohu možno naplňovat 3 cestami a to: MODLITBA, MEDITACE A SLUŽBA.
Skutečná modlitba podle něj není prosbou o něco, ale přáním a touhou aby se Bůh skrze nás projevoval.V meditaci se zbavujeme nechtěných myšlenek, abychom se lépe naladili na Kristovo vědomí, které přebývá s Boží silou v našem nitru.
V modlitbě s Bohem rozmlouváme, v meditaci Mu nasloucháme.
" Každá bytost si má prostřednictvím naladění uvědomit že je neustále s Ním. Může slyšet i jeho hlas : Stojím přede dveřmi a klepu.Zde jsem Pane, používej mne, ukaž mi cestu, již bych se měl ubírat."

Každá duše má najít odpoveď uvnitř svého nitra, neboť tělo je skutečně chrámem žijícího Boha! Není to pouhé rčení ale vědomí, jež můžeme dosáhnout prostřednictvím naladění se skrze meditaci, modlitbu, otevřemeli svá nitra ,aby nás vedl.
Je důležité však nesetrvávat v meditacích a modlitbách stále, je třeba žít!Je třeba zachovávat rovnováhu, nejsme duchovnějšími ,když se stáhneme do ústranní, utečeme od života tady a tedˇ.
"Vyhraď si čas na duchovní věci i odpočinek, na sport a záliby, na rekreaci. Neboť i tvůj Mistr si na Zemi našel čas k odpočinku, aby meditovat a modlil se. Našel si čas ,aby se zúčastnil svatby i pohřbu! E. Cayce
Až….
Až všichni budeme respektovat cesty druhých, zavládne na Zemi Mír.
Až všichni budeme respektovat svou vlastní Cestu, zavládne na Zemi Mír.
Až všichni budeme respektovat Život v sobě,zavládne na Zemi Mír.
Až všichni objevíme Vášeň v sobě, zavládne na Zemi mír.
Až všichni objevíme Slunce v sobě, zavládne na Zemi Mír.
..až pochopíme, že není žádné Až…
pochopíme,že je jen tady a teď…a to vše je třeba respektovat teď…v tento nikdy nekončící přítomný okamžik…přestaneme se ohlížet po druhých a začneme ten Respekt,Vášeň,Sluce a Život žít tady a teď…pak tady a teď nastane na celé Zemi Mír….
S hlubokou čistou Láskou v srdci Radka Maria
Použítí textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz Děkujeme
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama