SÍLA ODPUŠTĚNÍ

17. září 2009 v 9:10 |  Cesta odpuštění


Účelem odpuštění není
změnit druhého člověka,
ale změnit vlastní postoj,
myšlenky, vlastní negativní stav.
Odpustit znamená mít zájem o druhého člověka
a v srdci lásku k druhému člověku
nehledě na to, co se kdysi odehrálo.
Síla lásky a odpuštění dokáže
v našem životě zázraky.
Oč vlastně při odpuštění jde?
Jde o rozhodnutí
již dál netrpět,
nevyžívat se v nenávisti a zlobě,
vzdát se touhy nadále zraňovat druhé
a zároveň se také vzdát touhy zraňovat sebe pro to,
co se odehrálo v minulosti.
( Jaro Křivohlavý)
z knihy "O odpouštění"


V odpuštění je velká síla. ODPUŠTĚNÍ JE VELKÝ DAR duším, putujícím nekonečným Vesmírem, aby se touto cestou odpuštění a lásky samy zbavily karmických vazeb a pout, která je svazují s těmi, které potkávají na své cestě.Odpuštění nám dává svobodu, lásku, radost, klid a mír v duši.Odpuštění je cesta k sobě a své podstatě. Cestou odpuštění se naplňujeme pocity lehkosti a svobody. Pomáhá nám přijmout v lásce, radosti a lehkosti náš život. Odpuštění je velký dar, který nám pomáhá uvolnit staré bolesti, smutky a trápení z tohoto i všech životů minulých.
Pomáhá nám žít život svobodně, mírumilovně a láskyplně se všemi, se vším i sami se sebou.
Jedině odpuštění a láska duše k duši je cesta ke spokojenému životu, k radosti a smíření s Boží vůli, která nejlépe ví!!!co je pro náš vývoj to nejlepší. Jedině cestou odpuštění a lásky nacházíme pokoj a smíření, přijímáme všechno co se nám děje a všechny v bezpodmínečné lásce. Jen ta duše ,která plně v lásce pochopí jednoduchost žití tady a teď ,bez jakékoliv EMOCE A MYŠLENEK HODNOCENÍ , jen ta se spojí opět s Božskou podstatou v sobě.Nejde o slova ODPUŠTĚNÍ A
LÁSKA
, jde o ŽITÍ LÁSKY BEZPODMÍNEČNÉ A O ODPOUŠTĚNÍ NEUSTÁLÉ V LÁSCE.
Jen to má význam. Pak POCÍTÍ člověk k člověku lásku - čistou, svobodu - která nespoutává, radost a štěstí - které posilují, a pravdu - která druhé nehodnotí ,ale přijímá je takové jací jsou, nebotˇmají právo na vlastní pravdu. Duše, která TOTO pochopí a přijme pak žije lehkost žití, radost žití - ŠTĚSTÍ ,POKOJ, MÍR A LÁSKU.

Odpustit nebo neodpustit?Odpustil jsem tolikrát a stále nic? Proč já mám stále prosit za odpuštění? Takové a mnohé jiné otázky často se nám stále v mysli prohání.
Někdy v našich životech ,v minulosti se stalo něco, co se stát nemělo. Od té doby se cítíme poškozeni,ublíženi, zrazeni, pomluveni, uraženi nebo odstrčeni. Kdykoliv si vzpomeneme na dávnou situaci, cítíme uvnitř sebe někde bolest, která stále spoutává náš život. Občas se nám zdá, že se trápíme stále dokola, že neustále se v životě motáme v jedné situaci, v jednom vztahu, dějí se nám stále dokola stejné prožitky a my nejsme spokojeni s naším životem. Co to pro nás znamená? Je to velká výzva, je to volání duše ,že něco není v pořádku a zvolit cestu odpuštění je tou pravou cestou. Pokud stále se nám stejné situace dějí , je potřeba tuto cestu lásky a odpuštění opakovat tak dlouho, dokud v nás nenastane vnitřní pocit klidu, míru a smíření.Dokud opravdově neprožijeme a neprocítíme slova - prosím odpusť mi, já odpouštím Tobě, vám a především sobě. Ten kdo sobě neodpustí, nemůže odpustit jiným.

Pokud máme v sobě stále pocity ublížení, strachu, nedokázali jsme si odpustit!
Pokud nás stále něco nenechává v klidu, nedokázali jsme odpustit jiným!

A pokud se nám stále něco vrací, nedokázali jsem opravdově z pocitů lásky a z duše poprosit o odpuštění!
V odpuštění je velká síly osvobození, pocitů vnitřní úlevy ,klidu, radosti z žití ,atˇse děje kolem nás cokoliv. Pokud jsem vnitřně smíření, klidní vyrovnaní a láskyplní ke všemu dění a všem lidem, pak dar Odpuštění naplnil naše bytí a otevřel nám cestu ke svobodnému a láskyplnému životu!

"Miluji sebe a miluji Vás všechny,
Odpouštím sobě a odpouštím Vám všem.

A s pokorou a láskou prosím i já Vás - odpusťte mi.
Omlouvám se a děkuji Vám za odpuštění."

S láskou Ivana-Marie/2008


Použítí textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz . Děkujeme

 


Aktuální články

Reklama