LÁSKA K ŽIVOTU, ZEMI, LIDSTVU

12. února 2014 v 22:43 |  Matka Příroda
LÁSKA K ŽIVOTU, ZEMI, LIDSTVUSTŘÍPKY ZE SKLÍČKA
PAVEL PAPEŽ

BYL ČLOVĚK, TEN BĚŽEL,
POŘÁD CHTĚL MÍT VÍC,
CELÝM SVĚTEM PROBĚHL,
NEMĚL Z TOHO NIC.
BYL ČLOVĚK, TEN LEŽEL,
IGNOROVAL SVĚT,
DÍVAL SE JEN KOLEM,
NAKONEC SE STEJNĚ ZVED
A NEMĚL Z TOHO NIC.

BYL ČLOVĚK, TEN KRÁČEL,
V SRDCI HEJNA HUS,
VLASY SUŠIL, NOHY MÁČEL,
NEPROŠEL SIC COBY BĚŽE,
NEVIDĚL SIC COBY V LEŽE,
ALE ZAŽIL KRÁSNÝCH CHVIL
A NEŽ ZAVŘEL SVOJE DVEŘE
TAM, KDE SVĚTLA SPOŘE ŠEŘE,
MOHL ŘÍCI,
J Á J S E M Ž I L.

Pokud chcete opravdu milovat lidstvo, musíte ho milovat takové, jaké nyní je. Kdyby se lidstvo muselo stát dokonalým před tím, než ho dokážete přijmout, nepotřebovalo by vaši lásku, náklonnost a zájem. Avšak v této chvíli, ve svém nedokonalém stavu vědomí, lidstvo vaši lásku potřebuje. Jste Božím stvořením, stejně jako lidstvo. Můžete a musíte lidstvo milovat, protože pokud a dokud si lidstvo neuvědomí svůj nejvyšší Cíl, vaše božská dokonalost nebude úplná. Lidstvo je pouze projevením vašeho universálního srdce.
Lidi okolo sebe musíte považovat za končetiny svého vlastního těla. Bez nich jste neúplní. Můžete mít pocit, že jsou méně vyvinuté nebo méně důležité, ale každý má svou úlohu. Bůh stvořil pět prstů. Ačkoli jsou některé menší a slabší než jiné, víte, že jen když máte pět prstů, jste dokonalí. Prostředníček je nejdelší. Cítíte-li, že z tohoto důvodu nepotřebujete své kratší prsty, velice se mýlíte. Pokud chcete hrát na klavír nebo psát na stroji, potřebujete všech pět prstů.
Své okolí můžete milovat pouze tehdy, když cítíte nezbytnost zdokonalení světa a přeměny světa. Jestliže zůstanete jako jednotlivci oddělení, bude dokonalost, které dosáhnete velmi omezená. Neomezená dokonalost zasvitne pouze tehdy, když budeme milovat lidstvo jako celek. Pouze tehdy, když přijmeme lidstvo jako součást svého vlastního života a pomůžeme jeho zdokonalení svým vlastním osvícením, můžeme sami sebe naplnit.
Křídla radosti

www.mojiandelePoužítí textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz . Děkujeme.


 


Aktuální články

Reklama