PÍSEŇ ŽIVOTA

22. dubna 2014 v 10:35 |  Moudré myšlenky

Píseň života

Život může být písní, ale člověk ji nemusí poznat; není to nevyhnutelné. Ten potenciál tu je, ale je třeba ho realizovat. Mnozí lidé si myslí, že všechno skončilo dnem, kdy se narodili. Nic tím neskončilo.

V den, kdy jste se narodili, všechno teprve začalo. Ve vašem životě dochází milionkrát ke zrození. Musíte se rodit stále znovu a znovu a znovu.

Lidé mají obrovský potenciál, mnoho stránek; lidé jsou vícerozměrní. Ale člověk nikdy nezkoumá vlastní bytí, a proto je život tak smutný a chudý. Tohle je skutečná chudoba. Vnější chudoba není velký problém; dá se vyřešit. Technika dojde k bodu, kdy z této planety chudoba vymizí; ten čas nastane. Skutečným problémem je vnitřní chudoba. I bohatí lidé žijí velmi chudý život. Jejich tělo je přecpané jídlem, ale jejich duše trpí hladem. Nepoznali píseň života, nikdy o ní neslyšeli. Prostě jen nějak existují, zvládají určité věci, vlečou se životem, ale není v tom žádná radost.

Člověk může poznat nádhernou píseň, může mít nesmírné bohatství, ale hlavně musí začít zkoumat. A nejlepším způsobem, jak prozkoumáte píseň lásky, je milovat: to je ta pravá metodologie. Logika je metodologií vědy a láska je metodologií duše. Logika vám umožní jít stále hlouběji do hmoty, láska vám umožní jít stále hlouběji do vědomí. A čím hlouběji se dostáváte, tím hlubší píseň zaznívá. Jakmile člověk dosáhne samotného jádra vlastního bytí, stane se celý život oslavou, jednou velkou oslavou."


Osho, Píseň života
DUCHOVNÍ ČLOVĚK BY MĚL BÝT NORMÁLNÍ ČLOVĚK, ŘÁDNÝ ČLOVĚK.

ABY DUCHOVNÍ ČLOVĚK DOSÁHL BOHA, MUSÍ BÝT VE
SVÝCH KAŽDODENNÍCH ČINNOSTECH BOŽSKY PRAKTICKÝ.

V BOŽSKÉ PRAKTIČNOSTI SE DĚLÍME O SVÉ VNITŘNÍ BOHATSTVÍ.

ZA KAŽDÝM ČINEM CÍTÍME BOŽSKOU MOTIVACI A O VÝSLEDEK SE DĚLÍME S OSTATNÍMI.

DUCHOVNOST NEPOPÍRÁ VNĚJŠÍ ŽIVOT.

VNĚJŠÍ ŽIVOT BY MĚL BÝT PROJEVENÍM BOŽSKÉHO ŽIVOTA UVNITŘ NÁS.

Sri Chinmoy, Křídla radostiPoužítí textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz . Děkujeme.

 


Aktuální články

Reklama