KURANDERA

1. září 2014 v 21:25 |  Ukázky z knih

KURANDERA

Kurandera je kouzelný román - přivede vás do pro nás exotického prostředí, ale ne očima žíznivého Evropana či Severo-američana, člověka, který má ponětí o vnějším světě jen ze svého internetového prohlížeče, nýbrž z pohledu rodilého kečuánského indiána, jehož kořeny jsou v andské vesničce Chivay.


Kurandero znamená přírodní léčitel a šaman v jedné osobě. A Hernán Huarache Mamani pochopil, že jsou i jiné hodnoty a přijal jeho učení. Dnes patří k jedněm z posledních nositelů této duchovní zkušenosti po celém světě. Byla by škoda - nejen pro kečuánské indiány - přijít o takov&eac ute; schopnosti.
Právě o léčitelství a šamanství, o hledání jiných hodnot v kontrastu s běžným "civilizovaným" světem je v zásadě i tento román.
Kurandera, jak již název napovídá, je ženský rod pro toto povolání - léčitelka a šamanka. Její cesty však nejsou přímé.
Podobně jako autor knížky i hlavní hrdinka - Kantu - je vzdělaná dívka, která však ráda tráví svůj volný čas v osadě svých předků. Jednou se strhne prudká bouřka a blesk zasáhne dům. Kantu se z něho snaží rychle utéct, je však také zasažena bleskem. Přežije a navíc se probudí její šamanský dar. Vidí budoucnost. Jako na filmovém plátně se jí ukazuje, co se komu stane do dv ou týdnů. Kantu se toho děsí a nechce přijmout svůj nový dar. Chce být opět normální a užívat si života jako dříve. Místní šaman ji přemlouvá, aby se této schopnosti nevzdávala, ale nakonec ji pomůže, aby vize ustoupily. Kantu smí znovu žít život šťastné volné mladé dívky, která se zamiluje do mladého muže a domnívá se, že on opětuje její lásku stejnou měrou. Očekává sňatek, ale Juan je jen vypočítavý proutník. Nechce se vázat. Co si počne zhrzená Kantu? Utrápí se vnitřními city nebo se smíří s tím, že se prostě Juan občas objeví a užijí si spolu dočasné vášnivé chvilky? Vrátí se Kantu do vesnice a stane se &sca ron;amankou? Nebo dokonce využije svůj dar, aby se Juanovi pomstila?
Cest je tu spousta. Zhrzená láska je bolestivá. Mít léčitelský dar je sice schopnost, ale bez dalšího vědění a tréninku jej těžko může ovládat. Její vnitřní síla je však obrovská. Tak jako u každé ženy na této planetě. Neboť podle dávné andské tradice právě ženy mají v sobě neobyčejnou energii, která umí vnést do světa rovnováhu a mír. Možná právě toto je cesta, aby Kantu byla šťastná a netrápila se.

Šamanství se nepříčí sexu, není to život v celibátu. Naopak dokáže i z toho aktu udělat neopakovatelný zážitek.Použítí textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz . Děkujeme. 


Aktuální články

Reklama