NEJVĚTŠÍ POKLAD

21. května 2015 v 0:05 |  Cesta Lásky

Největší poklad ze všech, poklad který vám

nikdo nemůže vzít… je láska.

Láska je jako velký dar! Cítíme to svým srdcem, víme to ve své mysli, ale dosáhnout toho, sjednotit se s touto láskou, šířit tuto lásku bezpodmínečně - to je cílem lidstva. Čím více ji šíříte, tím více ji odrážíte, tím více poznáváte sebe.

Když lidé říkají :

"Chci poznat Boha", odpovídám jim:

"Poznejte sebe".

Poznáním sebe sama poznáte Boha, protože když chceme poznat Boha vně, automaticky si stavíme bariéry, stavíme si omezení. My jsme touto láskou, jsme tímto světlem. Nejsme od Boha odděleni, jsme jeho součástí. K dosažení toho se musíme odevzdat. Odevzdat mysl, která neustále skáče okolo. Odevzdat tělo, které je chrámem tohoto světla a lásky a neustále toto světlo odrážet.

Vzdejte se mysli a její síly, právě ona vás odděluje od Boha. Sjednoťte se s Bohem. Existuje různé techniky, které vám s tím pomohou. Můžete opakovat Boží jména nebo jakoukoli jinou mantru. Opakujte jméno Ježíše, Rámy, Krišny, Alláha, všechna jsou si rovna. Všechna jména patří Bohu. Sjednoťte se s tímto Božím jménem. Tohle je pravý význam slova mantra. Splynout a sjednotit se v jedno. Ať váš život sám zrcadlí, kdo jste. Je tak snadné s Bohem splynout. Je tak snadné uvědomit si Jeho Boží Lásku. Stačí si vzít jedno jeho jméno a neustále ho opakovat. Zkombinujte sílu mysli se silou mantry. Ať mantra převezme vládu nad myslí. Vy sami se staňte mantrou. V Božím jméně Narájana, Ježíš, je potenciál zklidnit mysl. Je to opravdu jednoduché. Opakujte mantru, ať jste kdekoli. Nemá omezení. Opakujte ji všude, na cestách, při domácích pracích, ve sprše… opakujte Boží jméno. Jestli přitom vaříte, vaše jídlo bude lepší.Staňte se mantrou. Otevřete své srdce. Dovolte Lásce, kterou máte uvnitř sebe, projevit se i navenek. Pak se stanete nástrojem Boha. Ať každý, kdo se nachází vedle vás, tuto Lásku cítí, takže po ní také začne toužit. Budou se vás ptát: "Odkud tato Láska pochází?" Někteří vám budou říkat, že vypadáte jinak, že vyzařujete něco jiného než ostatní. A vy jím odpovíte:"Jedná se jen o Boží Lásku." Jak jednoduché. Ale jak vidíte, někdy, když vám Bůh dá prostou věc, lidé s ní nejsou spokojeni. Lidé si rádi věci komplikují. Čím jsou komplikovanější, tím víc si je člověk užívá. A tím víc si na ně stěžuje. Snažte se tedy být prostí, jak jen to je možné. Přiblížíte se tak sobě i Bohu.


Sri Swami Vishwananda, z knihy Jen Láska 2Použití textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz Děkujeme
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama