POŘÁD NĚCO HLEDÁME

21. srpna 2015 v 0:11 |  Ukázky z knih

Pořád něco hledáme

Pořád něco hledáme nebo po něčem toužíme, a když to dostaneme, začneme toužit po něčem jiném. Dostaneme-li to poslední, hned začneme chtít něco jiného. Touhy vnějšího světa nikdy nekončí. Nejdůležitější je však touha vašeho srdce, touhu srdce však nelze pochopit myslí. Je mysl schopna pochopit Boha? Není. Láska nemůže být pochopena myslí. Proto Bůh dal lidem srdce, aby těmto věcem rozuměli.

Existuje tolik duchovních praktik, různých meditací a manter, ale k čemu? Abychom se stali tím, kým skutečně jsme, abychom vyčistili mysl. Čím blíže k Bohu pokročíte, tím víc se vám bude Bůh zjevovat a tím víc Jeho aspektů k vám přijde, pokud Ho na konci neuvidíte všude. Jedná se o touhu, touhu po Bohu.
Cožpak neznáte tu mučivou touhu po Bohu, tu intenzivní Lásku, ať se děje, co se děje? S takovou touhou se vám Bůh zjeví. Nejprve k vám přijde v různých podobách či aspektech. někteří spatří desetirukou Božskou Matku. S hlubší a hlubší Láskou se forma postupně mění do dvourukého kršny. Než na konci zjistíte, že On nebo Ona sedí uprostřed vašeho srdce a vše okolo vás je jen emanací jeho nebo její Lásky.
Až se ocitnete tváří v tvář Králi či Královně, již nebude otázek, již nebude pochyb. Zjistíte, že existuje absolutní mír, ba co víc, že existuje absolutní Láska. Vaším cílem je jí dosáhnout; neztrácejte víru, ať vám do cesty přijde cokoliv.
Nikdy neztrácejte naději a dojdete do cíle.
Toto Božství je přítomno všude okolo vás. přichází v mnoha formách, aby vám pomohlo. Boha uvidíte a ucítíte očima srdce, nepřestávejte proto cvičit svou sádhanu. Necvičte otevírání mysli, cvičte otevírání srdce, abyste mohli bezpodmínečně milovat, abyste byli schopni cítit Božskou Lásku uvnitř vás i všude kolem.
Nejjednoduším způsobem je zůstat v tichosti a klidu.

Sri Swami Vishwananda - Jen Láska 2


Použití textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz Děkujeme
 


Aktuální články

Reklama