RADOST JE LÉK

1. dubna 2016 v 1:11 |  Cesta Lásky

"Radost je lék na všechny podoby strachu. Strach pocítíte jen tehdy, když se ze života neradujete. Radujete-li se ze života, strach zmizí.
Buďte pozitivní a víc se radujte, víc se smějte, víc tancujte, víc zpívejte. Buďte veselejší, radujte se z maličkostí, i z těch naprostých maličkostí. Život se skládá z maličkostí, a jakmile je dokážete přijímat s radostí, je celek úžasný.
Nečekejte, až se stane něco velkého. Velké věci se dějí - to je pravda - ale nečekejte jen na něco velkého. Stane se to pouze tehdy, začnete-li prožívat drobné, obyčejné, každodenní věci s novou myslí, s novou svěžestí, s novou vitalitou, s novým nadšením. Postupně se bude všechno hromadit, až to jednoho dne propukne v čirou radost.
Člověk ale neví, kdy se to stane. Musí jen dál sbírat kamínky na pobřeží. A celek pak bude úžasný. Když seberete jeden kamínek, je to jen kamínek. Jakmile jsou všechny kamínky pohromadě, změní se náhle v drahokamy. To je zázrak života.
Na světě je mnoho lidí, kteří ho nepoznají, protože neustále čekají na něco velkého. Nic takového se však nestane. Stane se to jen prostřednictvím maličkostí: když snídáte, jdete na procházku, koupete se, bavíte se s přítelem, jen tak sami sedíte a díváte se na oblohu nebo ležíte na posteli a odpočíváte. Z těchto maličkostí se skládá život. Je to základní substance života."

Myšlenky se pohybují tak rychle, že ani nestihnete zaznamenat mezery mezi nimi. Ale jsou tam. každá nová myšlenka je oddělena mezerou. Tou mezerou jste vy. Snažte se soustředit na mezery mezi myšlenkami. Prozkoumejte ten prostor mezi nimi. Zahlédnete tam ne-mysl, a to je vaše podstata. myšlenky přicházejí a odcházejí, objevují se náhodně, ale váš vnitřní prostor - vaše podstata - se nemění. Mraky se sbírají, plují po obloze, rozpouštějí se - tak, jak je řídí náhoda. Zůstává jen nebe.
Vy jste tím nebem.

Osho


Použití textů, afirmací, meditací je na vlastní zodpovědnost, šíření vámi vybraného textu prosíme v původní podobě s uvedením odkazu na naše stránky www.duhovenebe.blog.cz Děkujeme
 


Aktuální články

Reklama